Bohoplate - Table Art made in Poland
Ceramika ręcznie robiona: Talerze, Miski, Filiżanki, Misy

Skończyłam architekturę w Paryżu. Od zawsze interesowałam się także wzornictwem i dekoracją wnętrz. Kilka miesięcy temu mój chłopak poprosił mnie o pomoc przy aranżacji i wyposażeniu swojej włoskiej restauracji Marchello w centrum Warszawy. Wiedziałam jak ważne jest nakrycie stołu. Nawet najskromniejszy posiłek podany na pięknej porcelanie smakuje zdecydowanie lepiej.

 

Rozpoczęłam poszukiwania zastawy, a przede wszystkim talerzy do pizzy. Zdałam sobie sprawę jak trudno jest znaleźć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. Zależało mi żeby każdy element zastawy kojarzył się z tym miejscem i był jego podpisem. Postawiłam na kolor. Chciałam żeby był czysty, pastelowy i apetyczny. Dodatkowo zależało mi by każdy talerz był niepowtarzalny, robiony ręcznie. Ważna dla mnie była także ich trwałość.

 

Dlatego każde naczynie Bohoplate jest niezwykle trwałe, pokryte szkliwem, trzykrotnie wypalane i odporne na wysokie temperatury. Kiedy powstał pierwszy wzór to sama się w nim zakochałam i chciałam go zatrzymać. I tak powstała pierwsza kolekcja zaprojektowana przeze mnie, która została świetnie odebrana. Teraz Wy także możecie mieć tę wyjątkową zastawę, która sprawi, że każdy Wasz posiłek będzie niepowtarzalny.

 

N.S.